Gamze Demir

Yazar

Gamze DEMİR, 18.09.1988 Aydın doğumluyum.
İlköğretim, Ortaokul Lise ve hatta Üniversiteyi dahi Aydın da okudum.
Adnan Menderes Üniversitesi Muhasebe bölümü mezunuyum, 2007
Açık Öğretim İşletme Fakültesi ,Mezun 2010
Tabi ki çocuk yaşlarda Aydın’dan dışarı çıkmadığımız için dünyayı bundan ibaret sanıyorduk fakat zaman geçtikçe Türkiye de ki diğer illeri gezmek için ciddi merak uyanmaya başladı. İlk gezim 2002 de Diyarbakır’a eczane kalfası olarak gitmem oldu. Babam tek başıma bir şeyler yapmaya alışmam gerektiğini söyleyerek yalnız göndermişti beni 3 ay akrabalarımın yanında kaldım. Hem tek başıma gitmemin cesareti hem de bol bol gezme fırsatım olmuştu ve gerçekten doğunun Paris’i dedikleri kadar varmış hayran kaldığım bir yer oldu. Bütün medeniyetin bir arada toplandığı tarih kokan bir yerdi.
Sonrasında 4 yıl gezme fırsatım olmamıştı ama tadı damağımda kalan bir serüvenden sonra bir şeyler yapabilmem gerekiyordu. 2006, Üniversite yıllarımda gezi organizasyonları yapmaya başladım hem kendim gezecek hem gezme hastalığını herkese aşılayacaktım. Antalya, Çanakkale, Konya gibi birkaç yere geziler düzenledim ve bilirsiniz ki Üniversite yıllarında bu tat bambaşka oluyor.
2007, mezuniyetimden sonra hayatım boyunca çok ilgi duyduğum ve merak ettiğim otomotiv sektöründe işe başladım. Erken yaşta araç kullanmayı öğrenmiştim. Ayrı ve çok özel bir ilgi duyuyordum araçlara karşı. Hem çalışıyor hem de sürekli bütün izinlerimi değerlendirerek mutlaka bir yerlere gezmek için kaçıyordum. Sonunda ailem de artık pes etmeye başladı. Baktılar bu kız durmuyor tutmayalım dediler. Türkiye’nin dört bir yanını gezdikten sonra hep hayalim de olan Avrupa’ya gitmek için plan yapmıştım . Ama hiç olmaz ben gidemem dememiştim hep inancım vardı yapabilirdim. Sonunda 2019 yılında Avrupaya gitmek hatta 14 ülke görmek nasip oldu. Bu yola çıkarken artık gezdiğim yerleri paylaşmamın vakti geldiğini düşündüm ve sosyal medya üzerinden gezdiğim her bir yeri araştırmalar yaparak resimlerle tanıttım.
Umarım sizlere de bu keyfi yaşatarak biz nebze de olsa teşvik de bulunuruz.
Yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin, yol olmayan yerden gidin ki iz bırakın…
Hayatınızda ki en büyük tutkunuz okuyarak ve gezerek öğrenmek olsun…

Yazarın Yazıları: