KampMarmara

Torkul Göleti ve Yaylası Kamp Rehberi

Torkul Göleti ve Yaylası Kamp Rehberi; Düzce’nin kamp yapılacak bir çok bölgesi bulunmaktadır. Düzce’de kamp yapılacak yerler arasında olan Torkul Göleti ve Torkul Yaylası bakir doğaya sahip bu sebeple kampçıların uğrak noktası. Torkul Yaylası içerisinde bulunan volkanik çöküntüler sonucu oluşmuş olan göl, 5.000 m² alana sahip tabii bir gölettir ayrıca doğal set göl özelliği taşımaktadır. Bu yazımızda Torkul Göleti nerede? Torkul Göleti’ne nasıl gidilir? Torkul Göleti kamp alanını sizler için kaleme alacağız.

Düzce’nin Saklı Cenneti Torkul Göleti ve Yaylası

Torkul Gölünün rakımı yaklaşık 1250 metredir. Volkanik çöküntü sonucu oluşmuş doğal set göl özelliği taşımaktadır. Toplam 78 dönüm arazi üzerine kurulu. Torkul Göleti doğa ile baş başa, huzur dolu bir kamp yeridir. Zengin florası, masmavi göleti ve ağaçlar enfes bir görsel sunum oluşturuyor. ayrıca kayın, kestane, gürgen, çam gibi ağaç türleriyle çevrili bir gölete sahip. Üstelik bölgede mevsiminde mantar ve dağ çileği yetişiyor. Eğer mevsimine denk geldiyseniz mantar ve dağ çileği toplayabilirsiniz.

Torkul Gölü ve Yaylası
Torkul Gölü ve Yaylası

Ayrıca her mevsim ayrı güzel olan Torkul Göleti ve Yaylası sonbahar aylarında doğanın renk çümbüşüne ev sahipliği yapıyor. Sonbahar da eşsiz bir güzelliğe sahip. Özellikle şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve doğada keyifli vakit geçirmek için harika bir yer. Hatta alanda ücretsiz kamp, doğa yürüyüşleri ve isterseniz olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Torkul Göleti ve Yaylası Neler Yapılır?

Doğa severlerin beklentisini karşılayacağı, daha yoldayken bile büyüsüne kapılacağınız bir destinasyondur Torkul Yaylası. Bu arada bir çok aktivite yapmak mümkündür.

 • Göl etrafında kamp kurabilirsiniz.
 • Gölün kenarında balık tutabilir.
 • Göl ve çevresinde doğa yürüyüşüne çıkabilir.
 • Mevsimine göre mantar ve dağ çileği toplayabilir
 • Fotoğraf tutkunları için doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz.
 • Piknik yapabilirsiniz.
Torkul Göleti ve Yaylası Kamp Rehberi

Torkul Göleti Kamp Alanı

Düzce’de kamp alanları arasında en şirin yerlerden biridir. Öncelikle kamp alanında herhangi bir işletmenin bulunmadığını belirtelim. Her şeyi 25 km ötede Beyköy’den alıp gelmeniz gerekmektedir. Kamp alanı eğimli bir araziye sahip olduğu için gölet etrafında çadır kuracak yer bulamayabilirsiniz. Kamp alanı detaylarını aşağıda maddeler halinde yazıyorum.

 • Torkul Göleti’nde kamp yapmak ücretli mi?
  – Kamp yapmak ücretsiz. Ayrıca otopark ücreti de yok.
 • Torkul Göleti’nde ateş yakmak serbest mi?
  – Evet ateş yakmak serbest.
 • Kamp alanında elektrik var mı?
  – Hayır kamp alanında elektrik yok.
 • Torkul Göleti’nde telefon çekiyor mu?
  – Telefonlar çekmiyor.
 • Torkul Gölet’inda yabani hayvan var mı?
  – Karşılaşma ihtimalınız az olsa da kurt, yaban domuzu bulunmaktadır.
 • Torkul Göleti yakınlarında market var mı?
  – Market ve herhangi bir işletme bulunmamaktadır. En yakın 25 km uzaklıkta ki Beyköy’de eksiklerinizi tamamlamalısınız.
 • Torkul Göleti’nde çeşme var mı?
  – Evet çeşme var.
 • Torkul Göleti’nde tuvalet var mı?
  – Tuvalet bulunmaktadır.
 • Torkul Göleti’nde balık avcılığı serbest mi?
  – Olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Fakat kurallara uyarak balık avlamalısınız. Tabelada kurallar yazıyor.
 • Araç ile kamp alanına giriş var mı?
  – Araç ile gölet kenarına kadar gelemiyorsunuz. Az ileride araçları bırakıp kamp alanına biraz yürümeniz gerekiyor.
 • Gölet etrafında odun var mı?
  – Evet odun var. Ekstra getirmenize gerek yoktur.

Önemli Not: Gelgelim bu doğal güzelliği etrafa atılan çöpler yüzünden mahvetmekteyiz bu yüzden Lütfen kamp alanından ayrılırken çöplerinizi yanınıza alınız. Doğaya ayak iziniz dışında bir şey bırakmayın.

Torkul Göleti Nerede, Nasıl Gidilir?

Düzce’nin Uğur Köyü sınırları içinde bulunan Torkul Yaylası ve Göleti il merkezine 34 km mesafededir. Rakımı yaklaşık 1250 metredir. Birincisi gölete ulaşmak için Düzce – Beyköy – Uğur Köyü güzergahını takip etmek gerekiyor.

Düzce istikametinden sonra sırasıyla Beyköy ve Samandereyi arkanızda bıraktıktan sonra orman yoluna girmeniz gerekir. Orman yolu dar ve virajlıdır. Bu nedenle  burada çok dikkat etmek lazım. Gölete ulaşana kadar bozuk yolda yaklaşık 1 saat süren zorlu ve zahmetli yol sonrasında yaylaya ulaşmış olursunuz.

İstanbul’dan Torkul Yaylası yaklaşık 350 km mesafe ve 4 saat gibi bir yolculuk etmesi gerekir. Gölün konumunu bırakıyorum.

Adres: Uğur Köyü, Pk: 81100 – Merkez/Düzce

Torkul Göleti ve Yaylası fotoğraflarını bizler ile paylaşan Onur Aybar‘a teşekkür ederim. Ayrıca Onur Aybar instagram adresi için @aybaronur1 kullanıcı adıyla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Düzce diğer kamp yerleri için yazmış olduğumuz yazıları da aşağıya bırakıyorum.
Pürenli Yaylası Kamp Alanı
Sülüklü Göl ve Davlumbaz Yaylası Kamp

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

Bir Cevap Yazın