AkdenizKamp

Teke Koyu Kamp

Antalya ilinin Tekirova ilçesi sınırlarında bulunan Teke Koyu Kamp Alanı bozulmamış doğası, bakir kalmış bir koy. Buraya Teke Taşşağı Koyu olarak da biliniyor.. Bu ismi almasının sebebi koyda bulunan iki adet kayanın yumurta şeklinde olmasıdır. Aslında bu isim toplum olarak ne kadar değişik bir mizaha sahip olduğumuzu gösteriyor. Antalya‘nın henüz keşfedilmemiş koylarından biridir. Genellikle yerliler tarafından bilinir. Muhteşem bir doğa içerinde piknik yapabilir, gölgelik bir yere çadırınızı kurup kamp atabileceğiz ve tertemiz denizin yüzebileceğiniz bir yer. Buraya gitme planınız varsa 4×4 araçla gitmenizi öneriyoruz. Yolları toprak ve taşlık, yolları oldukça kötü diyebiliriz.. Sedan araçla gitmek biraz zor olabilir. Yolu göze alamayanlar Cennet Koyu ve Kleopatra Koy‘larına gitmek daha uygun olabilir. Teke Koyu Kamp Alanı, Teke Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? gibi soruları aşağıda cevaplamaya çalışacağız.

Teke Taşşağı Koyu sahili aynı zamanda Caretta Caretta‘ların üreme alanlarından birisidir. Sahile geldiğinizde bir kısmı şeritlerle çevrili olabilir. Teke Koyu plajı tertemiz bir suyu, çakıl, kum karışımı sahiliyle bakirliğini koruyan cennetlerden biri. Aynı zamanda bazı yerler de olta balıkçılığı da yapılıyor.

Teke Koyu Kamp Bilgileri

Teke Koyu‘nda doğa içerinde harika bir kamp yapabilirsiniz. Denizin, kumun, doğanın keyfini çıkararak huzur içinde, sessiz sakin bir kamp yapmak için ideal bir yer.

  • Teke Koyu Kamp yapmak ücretsizdir.
  • Kaynak suyu bulunuyor.
  • Market ve büfe yok. O sebeple Tekirova merkezden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak gelmeniz tavsiye edilir.
  • Herhangi bir işletme bulunmamaktadır.
  • Duş, tuvalet imkanı vardır.
  • Kamp ateşinizi her yer olmasa da uygun alanlarda yakabilirsiniz.
  • Telefonlar çekmiyor ya da çok nadir yerlerde şebeke var.
  • Geceleri domuz benzeri hayvanlar çıkma ihtimaline karşın yiyeceklerinizi ağaca asmanız tavsiye edilir.
  • Doğada ayak izinizden başka bir şey bırakmamaya özen gösterelim. Doğaya çöp atmayalım. Doğayı sevelim.

Teke Koyu Nerede? Nasıl Gidilir?

Teke Koyu; Antalya Tekirova yakınlarında bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 65 km, Tekirova ilçe merkezine 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tekirova ilçe merkezine geldikten sonra sahil şeridini takip ediniz. Amara Dolce Otel‘ine varmadan önce ki toprak yola giriyorsunuz. Yaklaşık 5 km bu toprak yoldan ilerledikten sonra karşınıza bir çeşme çıkacaktır. Çeşmeden sağa tarafta ki toprak yoldan ilerleyerek Teke Taşşağı Koyu‘na ulaşıyorsunuz.

Yollar toprak ve çakıl olduğu için normal araçla gitmek çok zordur. Aracınız 4×4 değilse koya yakın bir yere aracınızı bırakıp yürümenizi tavsiye ediyoruz. Navigasyonda Teke (taşşağı) Koyu yazdığınızda karşınıza hiç bir yer çıkmayacaktır. Hemen ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü navigasyonda TEKİROVA BEACH olarak kayıtlı. Harita bilgisini aşağıya bırakıyorum. Siz yine de yolda birilerine sorun yolunuza öyle devam edin. Teke Koyu Taşşağı yol tarifi için yukarıda ki harita bilgisini kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okumalısınız Finike Mağaralı Koy, Antalya

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

One thought on “Teke Koyu Kamp

Bir Cevap Yazın