Taş Gölü Kamp

⛺ Tas gölü kamp alanı Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı olup gecelik kamp ücreti kişi başı 25 TL, iki kişi ve üzeri konaklamalar için ise kişi başı 20Tl’dir.
⛺Kamp alanı girişinde sizi işletmeye ait köpekler karşılayacak. Korkmanıza kesinlikle gerek yok. Eğer fazla ilgi gösterirseniz bacağınızdan ayrılmazlar. Birini severseniz hepsi geliyor 😊
⛺Yakacak odun almak isterseniz bir el arabası dolusu odunu 20 TL karşılığında veriyorlar.
⛺ Ateş ve mangal yakmak kampçılara serbest lakin zemin üzerinde izin verilmiyor. Size verilen varillerde ya da mangalınızda ateşinizi yakabiliyorsunuz.
⛺ Çok güzel trekking alanları mevcut. İşletmede çalışanlar zaten size geldiğinizde gerekli bilgiyi vereceklerdir ( köpekler de size yolu gösteriyor zaten ).
⛺ Alanın ortasında ışıklandırma var fakat pek yeterli değil. Bu yüzden kafa ve masa lambanız olmadan gelmenizi önermiyorum.

Taş gölü kamp ateşimiz.
Kamp ateşi


⛺ İşletmede elektrik mevcut fakat çadırlara çekilmiyor. Gerektiği zaman işlerinizi halledebilirsiniz.
⛺️ Alanda buzdolabı mevcut olup kampçıların kullanımına açıktır
⛺Telefon ve internet çoğu zaman çekiyor fakat her operatör aynı mıdır bilmiyorum (TT kullanıyorum).
⛺ Ulaşım ise kendi aracınız ile kolay sayılabilir. Sel götürmediği takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız. Otobüs ile ise kamp alanının yaklaşık 1 km gerisinde bir köyde sizi bırakıyorlar. Eğer unuttuğunuz bir şey var ise köyden temin edebilirsiniz.
⛺ WC ve duş ihtiyacı (sıcak su var) için gerekli yerler var. Gayet de temiz ve kullanılabilir.
⛺ İşletmede çalışan insanlar gerçekten çok cana yakın insanlar. Her sorunuza cevap verip sizinle ilgileniyorlar. Geceleri alanda kalmıyorlar fakat güvenlik olarak hemen yanı başınızda işletmenin köpekleri var
⛺ Çadırınızı hava kararmadan kurmalısınız çünkü hava karardıktan sonra işler biraz zorlaşabiliyor.
⛺ Yaşadığınızı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir yer. Tadını çıkartın. .

Taş gölü hakkında sorularınızı yorum kısmına bırakabilirsiniz.
Dipsiz Göl Kamp Tavsiyeleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Mert Yıldız

Merhabalar ben Mert. Gezgin dostlarım bana kısaca renkli çoraplı derler :) Doğada olmayı, onu hissetmeyi çok seviyorum ve fırsat buldukça kendimi doğa ananın ellerine bırakıyorum. Gittiğim yerlerde kalmak, ağaçların sesini dinlemek ve ateş yakıp başında kahve içmek en sevdiğim hobilerim arasında. Şimdiye kadar Batı Karadeniz ve Doğu Marmara civarını elimden geldiğince keşfetme şansı buldum. Bundan sonraki yaşantımda ise Amasya’da yaşayacağım için Karadeniz odaklı olacağım diye tahmin ediyor ve doğa ile kalın diyorum