KampKaradeniz

Taş Gölü Kamp

Taş Gölü Kamp alanı Zonguldak Ereğli ilçesine bağlı yemyeşil bir yer. Etrafında yerleşim yeri bulunmayan Taş Gölü Kamp alanı isteyen çadırını şelaleye yakın, isteyen dere ya da göl etrafında sessiz bir kamp geçirebilir. Doğa ile iç içe bir kamp geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftan. İşletme sahipleri ise cana yakın. İsterseniz kamp hakkında bilgiler vermeye başlayalım.

Taş Gölü Kam Alanı Hakkında Bilgi

⛺Kamp alanı girişinde sizi işletmeye ait köpekler karşılayacak. Korkmanıza kesinlikle gerek yok. Eğer fazla ilgi gösterirseniz bacağınızdan ayrılmazlar. Birini severseniz hepsi geliyor.
⛺Yakacak odun almak isterseniz bir el arabası dolusu odunu 20 TL karşılığında veriyorlar.
⛺ Ateş ve mangal yakmak kampçılara serbest lakin zemin üzerinde izin verilmiyor. Size verilen varillerde ya da mangalınızda ateşinizi yakabiliyorsunuz.
⛺ Çok güzel trekking alanları mevcut. İşletmede çalışanlar zaten size geldiğinizde gerekli bilgiyi vereceklerdir ( köpekler de size yolu gösteriyor zaten ).
⛺ Alanın ortasında ışıklandırma var fakat pek yeterli değil. Bu yüzden kafa ve masa lambanız olmadan gelmenizi önermiyorum.

Taş gölü kamp ateşimiz.
Kamp ateşi


⛺ İşletmede elektrik mevcut fakat çadırlara çekilmiyor. Gerektiği zaman işlerinizi halledebilirsiniz.
⛺️ Alanda buzdolabı mevcut olup kampçıların kullanımına açıktır
⛺Telefon ve internet çoğu zaman çekiyor fakat her operatör aynı mıdır bilmiyorum (TT kullanıyorum).
⛺ Ulaşım ise kendi aracınız ile kolay sayılabilir. Sel götürmediği takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız. Otobüs ile ise kamp alanının yaklaşık 1 km gerisinde bir köyde sizi bırakıyorlar. Eğer unuttuğunuz bir şey var ise köyden temin edebilirsiniz.
⛺ WC ve duş ihtiyacı (sıcak su var) için gerekli yerler var. Gayet de temiz ve kullanılabilir.
⛺ İşletmede çalışan insanlar gerçekten çok cana yakın insanlar. Her sorunuza cevap verip sizinle ilgileniyorlar. Geceleri alanda kalmıyorlar fakat güvenlik olarak hemen yanı başınızda işletmenin köpekleri var
⛺ Çadırınızı hava kararmadan kurmalısınız çünkü hava karardıktan sonra işler biraz zorlaşabiliyor.
⛺ Yaşadığınızı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bir yer. Tadını çıkartın.

Taş Gölü Kamp Alanı Giriş Ücreti

Burası fazla bilinen bir yer değil. Fakat harika bir doğası var. Çoğu kişi bu güzellikten habersiz. Kamp Alanı fiyat tarifesi ise aşağıda ki gibidir.

  • Gecelik kamp ücreti kişi başı 30 TL, iki kişi ve üzeri konaklamalar için ise kişi başı 20 TL’dir.
  • Çardak küçük boy 4-6 kişilik 40 TL
  • Çardak büyük boy 6-8 kişilik 60 TL
  • Mangal kiralamak isteyenler 20 TL
  • Demlik çay servisi 20 TL
  • Kahvaltı 30 TL
  • Otopark ise ücretsizdir.

Taş Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Zonguldak Ereğli ilçesine bağlı olan Taş Gölü İstanbul’a yaklaşık 300 km uzaklıktadır. Ereğli Merkezden 25 km, Zonguldak merkeze ise 45 km mesafededir. Son bir kaç km’si bozuk bir yol olsa da binek araçla rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıda Google haritasında yeri işaretledim.

Taş gölü hakkında sorularınızı yorum kısmına bırakabilirsiniz.
Dipsiz Göl Kamp Tavsiyeleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Mert Yıldız

Merhabalar ben Mert. Gezgin dostlarım bana kısaca renkli çoraplı derler :) Doğada olmayı, onu hissetmeyi çok seviyorum ve fırsat buldukça kendimi doğa ananın ellerine bırakıyorum. Gittiğim yerlerde kalmak, ağaçların sesini dinlemek ve ateş yakıp başında kahve içmek en sevdiğim hobilerim arasında. Şimdiye kadar Batı Karadeniz ve Doğu Marmara civarını elimden geldiğince keşfetme şansı buldum. Bundan sonraki yaşantımda ise Amasya’da yaşayacağım için Karadeniz odaklı olacağım diye tahmin ediyor ve doğa ile kalın diyorum