KampMarmara

Sakarya Reisler Okçular Gölü

Sakarya Reisler Okçular Gölü, Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde yer almaktadır. Reisler Okçular Gölü Mesire ve Piknik Alanı’nda ücretsiz kamp yapabilirsiniz.  Çevresi çam ve meşe ağaçlarıyla doğal orman bitki örtüsüyle çevrilidir. Hafta sonları piknikçilerin uğrak noktasıdır. Dolayısıyla oldukça kalabalık olabiliyor. Sessiz sakin bir kamp geçirmek için hafta içi gitmenizi öneririm. Ulaşımı oldukça kolay olan gölde çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz. Oldukça güzel bir manzarası olan göl etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklet turu atabilir, balık tutabilirsiniz.

Sakarya Reisler Okçular Göleti Yol Tarifi

Yollar son bir kilometreye kadar asfalt olup son bir kilometre ise toprak yoldur (hafif çamurlu ama her araç gidebilir) Sakarya Merkeze 33 km, Kaynarca Merkeze yaklaşık 10 km mesafede yer almaktadır.

Toplum ulaşım ile rahatlıkla gelebilirsiniz. Sakarya ve ya Kaynarca’dan saat başı köy minibüsleri kalkmaktadır. Köy minibüslerine binerek gelebilirsiniz. Yol tarifini için aşağıya konumu bırakıyorum.

Sakarya Reisler Okçular Gölü Neler Yapılır

Reisler Göletinde kamp yapmak dışında Balık tutabilirsiniz, hamakta uzanabilir, bisiklet ile göl etrafında turlayabilirsiniz. Gün doğumu ve batımında güzel manzaralar yakalayıp fotoğraflayabilirsiniz. Hafta sonları kalabalıktır hafta içi giderseniz kafa dinleyebilirsiniz.

Reisler Okçular Göleti Kamp Bilgileri

 • Genel olarak piknikçilerin ve balıkçıların geldiği bu gölet kamp yapmak için oldukça müsaittir. (hava soğuk olduğu için bu dönemde piknikçi de gelmiyor)
 • Kamp yapmak ücretsizdir.
 • Daha önce ateş yakılan birçok yer mevcuttur ve gelen kampçılar ateşlerini yakacak yeri kolayca bulabilirler.
 • Alanda tuvalet var fakat pek temiz olduğu söylenemez.
 • Bütün operatörler çekmektedir.
 • Gelirken odununuzu getirmenizi öneririm çünkü burada ormanlık alan bulunmasına rağmen odun bulmak oldukça zor.
 • Rakım yüksek olmamasına rağmen geceleri aşırı derecede soğuk olmaktadır.
 • Çevrede oldukça fazla köpek var lakin korkmanıza gerek yok çünkü hepsi çok tatlı.
 • Daha önce gelen misafirler sağolsun göl çevresi oldukça pis. Gelirken fazladan çöp poşeti getirirseniz bu güzelim yeri temizlemek için az da olsa katkıda bulunabilirsiniz.
 • Buraya gelmeden önce alışverişinizi tamamlamanızı öneriyorum çünkü yakın çevrede bakkal/market bulunmamaktadır.
 • Alanda ışıklandırma olmadığı için kafa lambanız olmadan gelirseniz hareket etmekte zorlanabilirsiniz.
 • Yeşili sevelim doğayı koruyalım.
Reisler Okçular Göleti Akşam üzeri kamp çadırımız ve manzaramız.

Sakarya’da bulunan diğer bir kamp alanı ise Taraklı Karagöl Yaylası Kamp Alanıdır. Taraklı Karagöl Yaylası Muhteşem doğası, sessizliğiyle yıldızları seyrederek uyuyacağınız, sabah mis gibi göl manzaralı kahvaltı yapabileceğiniz çok güzel bir kamp alanıdır.

Ayrıca Sakarya ya yakın Sülüklü Göl ve Davlumbaz Yaylası Kamp alanı için tıklayınız.
Yorum ve görüşlerinizi Yorum kısmına bırakmayı unutmayın.. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

Mert Yıldız

Merhabalar ben Mert. Gezgin dostlarım bana kısaca renkli çoraplı derler :) Doğada olmayı, onu hissetmeyi çok seviyorum ve fırsat buldukça kendimi doğa ananın ellerine bırakıyorum. Gittiğim yerlerde kalmak, ağaçların sesini dinlemek ve ateş yakıp başında kahve içmek en sevdiğim hobilerim arasında. Şimdiye kadar Batı Karadeniz ve Doğu Marmara civarını elimden geldiğince keşfetme şansı buldum. Bundan sonraki yaşantımda ise Amasya’da yaşayacağım için Karadeniz odaklı olacağım diye tahmin ediyor ve doğa ile kalın diyorum

2 thoughts on “Sakarya Reisler Okçular Gölü

Bir Cevap Yazın