EgeTürkiye

Köyceğiz Toparlar Şelalesi Nerede & Nasıl Gidilir

Köyceğiz Toparlar Şelalesi yolu Muğla‘dan geçen herkesi kendine çeken harika bir doğal güzellik. Doğa ile iç içe olmayı sevenler ve özellikle saklı kalmış yerleri keşfetmeyi sevenler işte bu şelale tam size göre. Toparlar Şelalesi Muğla‘nın en güzide beldelerinden Köyceğiz sınırlarında. Sıcaktan bunalmışken buz gibi suda serinlemek ister misiniz, o zaman mayo ve bikinilerinizle hazırlıklı gelin.

Muğla Toparlar Şelalesi Hakkında Bilgi

Doğa ananın bizlere sunmuş olduğu doğal bir güzellik olan Toparlar Şelalesi yaklaşık 3-4 metre yükselikten dökülen bir şelale. Şelale oldukça mütevazi. Orman içinde saklı kalmış döküldüğü yerde doğal bir havuz oluşturmuş. Yazın sıcaklarında serinlemek isteyenler bu doğal havuzda yüzebilir. Kenarlar sığ, en derin yer ise 4-5 metre.

Ağaçtaki sallanan tarzan halatıyla göle atlamak çok keyifli. Kendinize güveniyorsanız bu halatla havuza atlayarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Muğla Köyceğiz Toparlar Şelalesi kesinlikle görülmeye değer bir güzellik. Burada piknik yapabilir, doğal havuzda yüzebilir, doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. Kesinlikle hafta içi gitmenizi öneririz.

Köyceğiz Toparlar Şelalesi Muğla

Akyaka Orman Kampı yazımız için tıklayınız.

Toparlar Şelalesi Nerede

Köyceğiz Toparlar Şelalesi Nerede? şelalesi, Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Köyceğiz’in Toparlar Mahallesi sınırları içinde yer alıyor. Şelalenin google konumu yanlış. Buraya doğru konumu bırakıyorum.

Adresi: Döğüşbelen, 48800 Köyceğiz/Muğla, Türkiye

Köyceğiz – Şelale arası 7 km,
Yuvarlakçay – Şelale arası 19 km,
Marmaris – Şelale arası 62 km,
Muğla Merkez – Şelale arası 61 km,
Fethiye – Şelale arası 71 km,
Akyaka – Şelale arası 38 km,
Dalyan – Şelale arası 35 km.

Toparlar Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Şelale konum olarak ulaşımı kolay. Muğla’ya 61 km, Köyceğiz’e 7 km uzaklıkta. Muğla otoyolundan sağa tabelalar sizi yönlendiriyor. Araç belirli yere kadar gidiyor sonrası bozuk ve toprak yol. 15dk kadar mini su birikintilerinden atlaya zıplaya yada içinde seke seke yürüyorsunuz.

Toparlar Şelalesi Kamp

Toparlar Şelalesi ve etrafında herhangi özel bir kamp alanı bulunmuyor. Kamp atacaklar çadırından, matına her şeyiyle hazırlıklı gelmelidir. Çünkü herhangi bir tesis de bulunmamaktadır. Yiyecek içeceklerinizi de yetecek kadar getirmelisiniz.

Ayrıca şelale orman içinde bulunduğu için ateş yakmamanızda fayda var. Doğayı korumak adına buna dikkat etmeliyiz.

Toparlar Şelalesi Giriş Ücreti

Köyceğiz Toparlar Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?  Şelaleye giriş şimdilik ücretsiz. Ayrıca aracınızı park ettiğiniz yerde herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

gezgin_gezegenim

İngilizce ögretmeniyim. Mesleğimi çok seviyorum. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, yeni kültürler tanımak beni çok iyi hissettiriyor. Deneyimlediğim her yeni yerde yeni bir ben oluyorum. Yaşayarak, görerek öğrenmenin gücüne inanıyorum. Gezdiğim yerleri, gördüğüm kültürleri, keşfettiğim yolları paylaşmak beni mutlu ediyor. Bu aşkı öğrencilerime de aşılamaya çalışıyorum.

One thought on “Köyceğiz Toparlar Şelalesi Nerede & Nasıl Gidilir

Bir Cevap Yazın