AkdenizKampKamp Hakkında

Korsan Koyu Karaöz Mavikent Antalya

Korsan Koyu Karaöz Mavikent Antalya Korsan Koyu Antalya Kumluca İlçesi Mavikent Mahallesi Karaöz Mevki ile Gelidonya Feneri arasında yer alır. Korsan Koyu Karaöz Sahiline yaklaşık 3 km uzaklıktadır ve koya buradan sonra stablize toprak orman yolundan gidilmektedir. Koy son yıllarda kamp atanlar arasında çok popülerdir. Tertemiz denizi masmavi suyu turkuaz bir denizi var. Dalgasız, dümdüz küçük bir girinti şeklinde iki tepe arasında kalan şirin bir sahile sahiptir. 

Korsan Koyu Hakkında Bilgi

Antik çağlarda, bu bölgeler korsan kralı Zeniketes’in eline geçtiği için “Korsan Koyu” adıyla bilinmektedir

Günübirlik tatil yapmak için güzel bir koy olan bu bölge özellikle kamp yapanlar için sıklıkla tercih edilen bir bölge haline geldi. Kamp kuran gençler burayı tercih ederken bununla birlikte pek çok ziyaretçi de burayı gezerek farklı deneyimler yaşıyor. Burada bir gece geçirmek isteyenler çeşitli firmaların sunmuş olduğu bungalovlardan yararlanarak tatilini burada geçirebiliyor. Bölgede pek çok kamp aktivitesi sunan işletme mevcut.

Korsan Koyu Kamp alanı
Korsan Koyu Karaöz Antalya

Burada duş ve tuvalet alanları da yer alıyor. Bu sayede insanlar ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. Antalya Korsan Koyu, yüzmek için de ideal bir yer. Bu özelliği ile birlikte gezilecek yerler arasına giren bu koy, aynı zamanda çevresindeki tarihi yapılarla da ilgi çekiyor.

Koy girişindeki marketten başka bir yer yok. Yani yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmenizi tavsiye ediyoruz. Balık tutmayı seviyorsanız, koyun burun kısmındaki kayalıktan olta sallayıp kendi balığınızı tutma şansınız olacaktır.

Korsa Koyu Kamp Alanı

Korsan koyunda ücretsiz kamp yapabileceğiniz gibi bölgede bulunan campingleride tercih edebilirsiniz. Bazı campinglerde bungalov hizmetleri de mevcuttur. İşletmelerde su ve tuvalet bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı burada karşılayabilirsiniz.

Korsan koyunda wc ve duş mevcut . elektrik yok yanınızda powerbank götürmenizde fayda var.

Not: Son zamanlarda çevreyi çok kirletmelerinden dolayı bölgede ücretsiz kamp yapılması yasaklanmıştır. Fakat kamp işletmelerinde kamp yapabilirsiniz.

Korsan Koyu Nerede? Nasıl Gidilir?

Korsan Koyu Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alır. Adrasan bölgesinde bulunan koyun açık adresi : Adrasan, 07350 Kumluca/Antalya. Ulaşımı zor olsa da gidilmesi gereken koylar arasında yer alıyor .

Korsan Koyu Antalya Merkeze 103 kmKumluca’ya 26 kmKemer’e 63 kmAdrasan Koyuna 20 km uzaklıktadır.

Mutlaka Adrasan Sahili’nden kalkan günübirlik teknelerle Suluada tekne turu yapmalısınız.

Ülkü yüksel

Merhaba Ülkü ben Süleyman Demirel üniversitesi hemşirelik mezunuyum. Halen Alanya da hemşire olarak çalışıyorum Dogma büyüme Gazipaşa , iş Alanya olunca tam bir Akdeniz liyiz Doğa , yayla ve deniz bizim vazgeçilmezlerimiz. Ben ve oğlum Melih Birlikte gezerek keşfederek ve doya doya yaşayarak tadını çıkarıyoruz. En güzel an'larımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

One thought on “Korsan Koyu Karaöz Mavikent Antalya

Bir Cevap Yazın