AkdenizTürkiye

Gizlikent Şelalesi Fethiye, Gizli Kalmış Cennet

Gizlikent Şelalesi Fethiye, gizli kalmış bir cennet. Fethiye’ye yolunuz düşerse Seydikemer‘de bulunan bu doğal güzelliğe uğramayı unutmayınız. Saklıkent Kanyonuna yakınlığı sebebiyle Gizlikent Şelalesi ismi verilmiştir. Yazın sıcağında buz gibi şelale sularının altında serinlemek isteyenler için harika bir gezi rotasıdır. Seydikemer’de bulunan bu gizli kalmış cennet Saklıkent Kanyonuna sadece 600 metre uzaklıktadır.

Gizlikent Şelalesi Hakkında Bilgi

Gizlikent Şelalesi Fethiye ve Saklıkent Kanyonu arasında yer almaktadır. Saklıkent’e 600 metre kala Gizlikent Şelalesi tabelasıyla karşılaşacaksınız. Tesis girişinde vadiye inmek için yaklaşık 250 civarı basamaktan oluşan bir merdivenle iniyorsunuz. Vadi içerisinde 300 metre kadar yürüyüş yaparak şelaleye varıyorsunuz. Şelale yüksekten yaklaşık 15-20 metreden aşağıya akmaktadır.

Ayağınızda ayakkabı ve terlikle bu vadi yürümek çok zordur. O sebeple deniz ayakkabısı ve ya plastik bir ayakkabıyla gitmenizi öneririm. Eğer yanınızda uygun ayakkabı yoksa üzülmeyin tesisin girişinde plastik ayakkabı temin edebilirsiniz.

gizlikent
Bitkileri koparmak yasaktır. lütfen doğayı koruyalım.

Şelaleye giden yol çok meşakkatli bir yoldur. yarıyolda pes etmeyin çünkü yolun sonunda sizleri muhteşem bir şelale karşılayacaktır. Yorgun düşen bedeninizi dinlendirmek için ahşaptan yapılma sedirlerde karnınızı doyurabilir. çayınızı ve ya kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Muğla Fethiye ilçesi sınırlarında bulunan Gizlikent Şelalesi Kayadibi köyü yakınlarında bulunuyor. Saklıkent yolu üzerinde Saklıkent’e 600 metre kala sağda tabela ile gösterilen yola sapmanız gerekmektedir. Aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.
Gizlikent ile Fethiye arası 45 Km
Gizlikent ile Kaş arası 65 km dir.

Toplu Ulaşım ile gelmek isteyenler;
Fethiye otogarında kalkan Saklıkent Minibüsleri ile yaklaşık 1 saate Gizlikent Şelalesine varabilirsiniz.
Gizlikent Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir?
Gizlikent Şelalesi haritada yeri;

Gizlikent Şelalesi Giriş Ücreti

Gizlikent Şelalesine giriş ücreti bulunmuyor. Sadece girişte otopark için 10 TL otopark ücreti alınıyor. Eğer tesiste yemek yerseniz otopark ücreti iade ediliyor.

Gizlikent Şelalesi Yeme İçme

Gezi rotalarında en önemli şeylerden biride yeme içmedir. Mis gibi doğada, tertemiz havasıyla açmamak elde değil. Gizlikent Şelalesi Yeme İçme ise ahşap sedirler yöresel tatların sunumu yapılmaktadır. Sedirlerde atıştırmalıklar yiyebilir çayınızı kahvenizi içebilirsiniz. Diğer yerlere göre gayet uygun fiyatları var.

gizlikent şelalesi
Muğla Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi Tavsiyelerimiz

  • Plastik ayakkabı ve ya plaj ayakkabısını yanınıza alın.
  • Çantanızda plaj havlusu bulundurun.
  • Plaj kıyafeti, şort gibi rahat kıyafetleri yanınıza alın.
  • Islanma ihtimaliniz olduğundan hazırlıklı olun.
  • Çantanızda su bulundurun.

Ayrıca Akyaka Orman Kampı için tıklayınız.

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

One thought on “Gizlikent Şelalesi Fethiye, Gizli Kalmış Cennet

Bir Cevap Yazın