En İyi Türk Gezgin Youtuberlar – Dünyayı Dolaşan Türkler

Dünyayı dolaşmak bir çoğumuzun hayalidir. Bu hayali gerçekleştirenleri izlemek ise bizlere cesaret ve ilham kaynağı oluyor. Bu yazımız da ise En iyi Türk gezgin youtuberlar kanallarını kaleme aldık. Bazıları yolda olmanın zorluklarını bizlere anlatırken bazıları ise dünyanın farklı coğrafyalarını bizlere anlatmak için kendini bu işe adamı durumda. Bu yazımızda da Dünyayı Dolaşan En İyi Türk Gezgin Youturberlar ‘ı yazmak istedik. Gelin birlikte bu sıra dışı yolculuğa çıkmış çılgın gezgin Türkleri tanıyalım.

Emre Durmuş

Emre DurmuşYol Günlükleri Türkiye’nin en popüler gezginlerinden biri. Her videosunda ayrı bir heyecan ve tat olan gezginimizin youtube abone sayısı yaklaşık 2 milyonu bulmuş durumda. Bu da onu Türkiyenin en popüler ve en çok izlenen gezgini yapıyor. Hemen hemen her kıtaya ayak basan, sürekli seyahat halinde olan bu arkadaşımızı mutlaka izlemeli ve kanalına abone olmanızı tavsiye ederim. Samimi, içten ve sıcakkanlı aynı zamanda dostça yaklaşımları göze çarpıyor.
Emre Durmuş Youtube Kanalı

En iyi Türk Gezgin Youtuberlar - Dünyayı Dolaşan Türkler
Emre Durmuş

Rotasız Seyyah Mehmet Genç

Türkiye’de ilk tanıdığım ve ilk videolarını izlediğim bir gezgin. Kendisini Rotasız Seyyah olarak tanıtan Mehmet Genç‘in aynı zamanda Rotasız Seyyah 1 ve Rotasız Seyyah 2 adında 2 adet gezi kitabı bulunmaktadır. Gezerken gördüklerini, yaşadıklarını ve dünyada sıra dışı gelenek ve görenekleri yayınladığı kitabı, gezmeyi seven herkesin mutlaka okuması gerek. Ben okurken severek okudum. Mehmet Genç gezi tarzı sahiller ve kumlar plajlardan çok hayatın gerçeklerini Afganistan gibi tehlikeli coğrafyalardan insan hayatlarını kameraya alıp gözler önüne seriyor. O En iyi Türk gezgin youtuberlar listesinde ki yerini hak ediyor.

Rotasız Seyyah Youtube Kanalı

Yağmur Arat

Yağmur Arat; o Türkiye’nin belki de en popüler ve bilinen gezgin kadınlarından biri. Sık sık seyahat eden ve Emre Durmuş konseptine benzer videolar çeken gezgin bir kadın. Tek başına gezmekten korkan bir çok kadına ilham olan biri. Kısacası mutlaka videolarını izlemeniz gereken bir Türk Kadın Gezgin. Yağmur Arat yaklaşık 350 bin üyesi var.
Yağmur Arat Youtube Kanalı

En iyi Türk Gezgin Youtuberlar - Dünyayı Dolaşan Türkler Yağmur Arat

Hale Sargın

Hale Sargın daha önce beyaz yakalı olarak çalışan fakat çalışma hayatının rutinliğinden bıkan ve 2012 yılında yeni deneyimler keşfetmek için Arjantin Patagonya‘sında bisikletiyle başladığı dünya turuna halen aralıksız devam eden gezgin bir kadın. Gittiği ülkelerin insanlarıyla sıcak diyaloglar kuran ve deneyimler sunan bir youtuber. Videoları ilginizi çekeceğine inanıyorum.
Hale Sargın Youtube Kanalı

Biz Evde Yokuz

Biz Evde Yokuz evli iki gezgin bir çift. Onlar bence Türkiye’nin en iyi evli gezgin çiftlerinden birisi. Severek takip ettiğim bir kanal. Duygu & Bilgehan kendi deyimleriyle “ölmeden önce yapılacaklar listemizin üzerine bir bir çizik atıyoruz” diyorlar. İlginç aktiviteleri, doğal güzellikleri, ülkelerini güzelliklerini gözler önüne seren videoları eminim ilginizi çekecektir. Gezgin yaşamı sevenler için muhakkak abone olunması gereken bir kanal daha bırakıyorum.
Biz Evde Yokuz

En iyi Türk Gezgin Youtuberlar  Biz Evde Yokuz
Biz Evde Yokuz

Yırtık Pantolon

Yırtık Pantolon Oğuzhan Tıraş dünyayı gezen diğer bir Türk gezgin. Şu sıralar Güney Amerika da gezen Oğuzhan kendine has bir tarzı var. Amacı 10 yılda ayak basmadık ülke kalmaması. Yaklaşık 4 yıldır geziyor ve yaşadıklarını GoPro kamerasıyla youtube kanalında bizlere aktarıyor. Yaklaşık 470 bin takipçisi var. Oğuzhan’ın videolarını mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
Yırtık Pantolon Youtube Kanalı

Yolun Yolcusu Nurgül Türk

Dünyayı gezmek için işini bıraktı, evini kapadı, neyi varsa sattı ve sırt çantasıyla yollara düşen Nurgül Türk ilham veren Türkiye’nin diğer bir gezgin kadını. Yolda yaşadıklarını, anılarını, hikayelerini youtube aracılığıyla aktarıyor. İlham veren bu gezgin kadını takip etmeyi kesinlikle unutmayın.
Yolun Yolcusu Nurgül Türk Youtube Kanalı

Trail of Us

En yeni ve gezi youtuberlar arasında yer alan Erdi ve Burçin sahibi olduğu Trail of Us ile anılarını aktarıyorlar. Gezmeye Mars adını verdikleri karavanla başlayan bu gezgin çiftimiz daha sonra da dünyayı gezmeye başladılar. Samimi ve içten videolar oluşturan bu çiftin kanalına abone olmayı unutmayın.
Trail of Us Youtube Kanalı

Trail Of Us
Trail Of Us

Yiğit Can İÇ

Yiğit Can İç 2017 yılından beri dünyayı gezen diğer bir gezgin yotuber. Gezilerini, otostop çekerek, çadırda kalarak ve gönüllü olarak işlerde çalışarak devam ettiren bir gezgin. Bu nedenle videolarında soğuğu, uykusuzluğu, yorgunluğu ve bir o kadar da özgürlüğü hissedeceğinizden eminim. Mutlaka takip edilesi bir youtube kanalı.
Yiğit Can İç Youtube Kanalı

Ceren’in Dünyası

Ceren Baykal youtube’de yeni olsa da ilgimi çekmeyi başaran bir kanal. Kendisi daha önce instagramda popülerken şimdiler de ise dünyayı eşi Sercan Baykal ile gezip videolarını youtube kanalından paylaşıyorlar. Ceren Baykal çiftinin video çekim yöntemleri sunuşları ile gerçekten benim için kendilerini diğer kanallardan ayıran en iyi örneğidir. Videoları akıcı ve zevkli. Şu sıralar sanırım corona virüsten dolayı inzivaya çekildiler. Uzun zamandır videolarını bekliyorum.
Ceren’nin Dünyası Youtube Kanalı

Severek takip ettiğim youtuber kanallarını sizler için kaleme aldım. Umarım bir gün sizde özgürlüğe kanatlarınızı açar ve dünyayı dolaşmaya başlarsınız. Ayrıca Dünyayı Gezen İki Gezgin Doktor yazını okumanızı öneririm.

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

Bir Cevap Yazın