KampKamp HakkındaMarmara

Dipsiz Göl Kamp Alanı Tavsiyeleri Yalova

Dipsiz Göl Kamp Tavsiyeleri, Doğanın eşsiz güzelliğine sahip Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Dipsiz Göl’de kamp yaptık. Dipsiz Göl Yalova’nın Çınarcık ilçesinin Teşvikiye köyünde bulunmaktadır, rakımı yaklaşık olarak 550 rakımda. Erikli çifte şelalenin bulunduğu kamp alanından 2-3 km yukarıda bulunan gölün etrafında kamp alanı ücretsiz.

Dipsiz Göl Kamp Alanı Hakkında Tavsiyeler

🏕Göl çevresinde yapay tuvalet bulunmamaktadır.
🏕Alışverişinizi gelmeden önce yapmalısınız aksi takdirde eksiklerinizi tamamlamak için uzunca bir mesafe gitmeniz gerekecektir.
🏕Ormanlık alanda odun bulmakta sorun yaşanmıyor.
🏕 Hafta içi gitme imkanınız var ise sizin için daha güzel olur çünkü tatil günlerinde aşırı derecede kalabalık. Kamp tavsiyeleri yazımıza göz atabilirsiniz.
🏕Yol üzerinde birçok Çeşme var eğer su şişelerinizi getirirseniz bu konuda zorluk yaşamazsınız.
🏕Geceleri serin oluyor o yüzden şehir havasına aldanıp sadece ince giysiler getirmemelisiniz.
🏕Daha önce birçok noktada ateş yakılmış ve etrafı taşlar ile çevrilmiştir. Lütfen siz de bu alanları kullanın ve başka zeminleri kullanılmaz hale getirmeyin.
🏕Hiçbir operatör çekmiyor.
🏕 Yabani hayvan çokça olur diye bekliyorduk fakat sesleri çok uzaklardan geldi. Sadece bir gece uyuduktan sonra bir iki çakal geldi o kadar. Yemeklerinizi ağaçlara asarsanız hiçbir sorun yaşamazsınız
🏕 Yeşili sevelim doğayı koruyalım.

Dipsiz Göl kamp alanı
Kamp alanında keyif

Dipsiz Göl Nerede? Nasıl Gidilir?

Yolları düzgün olmak ile birlikte her araç ile varmak mümkün. Yalova Çınarcık’a bağlı. İstanbul’dan İDO ve ya Turyol ile Çınarcık merkeze kadar gelebilirsiniz.

Toplum ulaşım ile Erikli yaylasına kadar Çınarcık‘tan minibüsle ulaşım sağlanıyor. Fakat kamp alanına yaklaşık 3 km yürüme mesafesi vardır. İsteyenler erikli yaylasından sonra otostopla çekip kamp alanına ücretsiz varabilirsiniz.

Dipsiz Göl Kamp tavsiyeleri yazımız için sorularınızı yorum kısmına bırakmayı unutmayın.

Mert Yıldız

Merhabalar ben Mert. Gezgin dostlarım bana kısaca renkli çoraplı derler :) Doğada olmayı, onu hissetmeyi çok seviyorum ve fırsat buldukça kendimi doğa ananın ellerine bırakıyorum. Gittiğim yerlerde kalmak, ağaçların sesini dinlemek ve ateş yakıp başında kahve içmek en sevdiğim hobilerim arasında. Şimdiye kadar Batı Karadeniz ve Doğu Marmara civarını elimden geldiğince keşfetme şansı buldum. Bundan sonraki yaşantımda ise Amasya’da yaşayacağım için Karadeniz odaklı olacağım diye tahmin ediyor ve doğa ile kalın diyorum

4 thoughts on “Dipsiz Göl Kamp Alanı Tavsiyeleri Yalova

Bir Cevap Yazın