KampKaradeniz

Dilberdüzü Kamp Alanı – Kaçkarların Zirvesinde Kamp

Türkiye’nin en yüksek dördüncü zirvesi olan Kaçkar Dağı zirvesine isteyenlerin dinlenme noktalarından biridir. Dilberdüzü Yaylasında yer alan 2900 metredeki bölge Kaçkar zirve yapacakların ana kamp alanlarından biri. Dilberdüzü Kamp Alanının ortasından buz gibi suya sahip bir dere akar ve özellikle de yaz aylarında kampçılar bu dere boyunca çadır kurar. Özellikle yaz aylarında düzlükte çok sayıda çadır görmek mümkündür. Detaylar Dilberdüzü Kamp Alanı Kaçkarların Zirvesinde Kamp yazımızın detayları aşağıdadır.

Dilberdüzü kamp alanı kaçkar dağları
Dilberdüzü 2860 Metre

Dilberdüzü Kamp Alanı Hakkında Bilgi

  • Kamp alanında isterseniz kendi imkanlarımızla konaklayabiliyorsunuz ya da orada sürekli ana kampı bulunan çadır yemek  gibi hizmetler alabiliyorsunuz. Dilerseniz kamp müdürü dağcı Ayhan Bey ulaşıp yardım alabilirsiniz. Yardım istemekten çekinmeyiniz. Temmuz Ağustos aylarında hep Dilberdüzü yaylasında.
  • Yaz aylarında düzlükte çok sayıda çadır var. Düzlüğün ortasından akan dere sayesinde kolayca su bulabilirsiniz.
  • Alanda tuvalet mevcuttur.
  • Çok fazla ziyaret edilen alanın en önemli sorunu çöp. Bu nedenle geride çöp bırakmamaya özen göstermeliyiz.
  • Zirve yapmasanız da bu bölge çok güzel. Dağları sevenler için müthiş manzaralar var. Nehirler , çiçekler, her türlü doğa olayları var insanı mest edecek..

    Göze alırsanız 3380 metredeki Deniz Gölü de oralara çıkmışken görebileceğiniz yerlerden. Ancak yolu biraz zorlu. İnanılmaz güzel bir krater göl sizi karşılayacaktır.
Dilberdüzü kamp alanı çadırlarımız

Bu bölge her yıl binlerce dağcıyı ağırlıyor. Eğer şanslıysanız ve sis yoksa Kaçkar dağlarının muhteşem güzelliği sizi büyüleyecektir. Güney rotası yazlarında kolay olsa da kış aylarında oldukça zorlayıcı olabiliyor. Kış aylarında kar kütlesi vadiyi dolduruyor. Dağcılık turizmi için oldukça güzel bir rotadır.

Ayrıca bölgede vaşak, ayı, yaban keçisi, kurt, çakal, tilki gibi yaban hayvanlarla karşılaşabilirsiniz.

Dilberdüzü Kamp Alanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Artvin‘ in Yusufeli ilçesine bağlı bölgeye de ulaşım Yusufeli‘nden sağlanıyor. Yusufeli‘ ne ulaştıktan sonra yaklaşık 50 km mesafede ki Olgunlar Köyüne geçmeniz gerekiyor. Buradan ise ulaşım yaklaşık 7 km kadar yaya olarak devam ediyor. Yol güzergahında inanılmaz manzara eşliğinde yola devam ediyorsunuz. Her anı güzel keyifli geçmişti bizim için şimdiden özledik bile.

Ayrıca Artvin ilin yer alan Borçka Karagöl Tabiat Parkı Gezi Rehberi yazımıza göz atınız.

Ülkü yüksel

Merhaba Ülkü ben Süleyman Demirel üniversitesi hemşirelik mezunuyum. Halen Alanya da hemşire olarak çalışıyorum Dogma büyüme Gazipaşa , iş Alanya olunca tam bir Akdeniz liyiz Doğa , yayla ve deniz bizim vazgeçilmezlerimiz. Ben ve oğlum Melih Birlikte gezerek keşfederek ve doya doya yaşayarak tadını çıkarıyoruz. En güzel an'larımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

One thought on “Dilberdüzü Kamp Alanı – Kaçkarların Zirvesinde Kamp

Bir Cevap Yazın