EgeTürkiye

Denizli’nin Saklı Cenneti Uçarı Göleti

Denizli’nin Saklı Cenneti Uçarı Göleti; Denizli Acıpayam ilçesinde yer alan ve doğa severlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Özellikle akşam saatlerinde gün batımında eşsiz manzaralar sunan Uçarı Göleti fotoğraf meraklalıların ilgi odağı halinde. Acıpayam belediyesi tarafından işletilen yer, piknik, mangal ve dinlenme noktasıdır.

Uçarı Göleti Hakkında Bilgi

Denizli Acıpayam ilçesinde yer alan gölet kaynak suları tarafından besleniyor. Yer altında kayalar altından çıkan bir kaynak tarafından beslenen gölet Denizli Büyükşehir ve Acıpayam Belediyeleri tarafından bölgenin rekreasyon alanı olarak düzenlenmiştir.

35 bin metrekare alan üzerine kurulu. Alan içerisinde gölet, Gölpark Restoran, Çocuk Oyun Parkları, Deniz Bisikleti, Yürüyüş Yolları, piknik ve mangal alanları yer almaktadır.

Uçarı Göleti Acıpayam

Gölet içerisinde Kurbağa, Sazan Balıkları, Kaz, Ördek, Su Kablumbağaları gibi hayvanlarda barınmaktadır. Ayrıca Göletin içerisinde restoran bulunmaktadır. Restorana gitmek için ahşap köprü üzerinden gitmek gerekiyor. Muhakkak bu güzel yolda güzel fotolar çekemeyi unutmayın. Özellikle gün batımında.

Restorantta kahvaltı imkanı var ya da isterseniz evden getirdiğiniz malzemeleri ahşap piknik masalarında tüketip doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Acıpayam Gezilecek Yerler

Acıpayam bölgesinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken gezilecek yerler aşağıda bir kaç destinasyon yazdım.

  • Gündoğar Lavanta Bahçeleri.
  • Acıpayam Kanyonu.
  • Olukbaşı Kanyonu.
  • Keloğlan Mağarası.
Uçarı Göleti Denizli acıpayam

Uçarı Göleti Piknik ve Mangal

Uçarı göletinde mangal yakmak serbesttir. Pikniğinizi yaparken mangalınızı yakabilir ücretsiz olarak piknik masalarından faydalanabilirsiniz.

Uçarı Göleti Kamp Yapılır mı?

Kamp yapmak için herhangi bir sorun yok. Fakat genel olarak piknik ve günübirlikçilerin rağbet ettiği bir yer.

Uçarı Göleti Giriş Ücreti

Herhangi bir giriş ücreti yok. Herkese açık bir yer.

Uçarı Göleti’ne Nasıl Gidilir?

Gölet Denizli‘nin Acıpayam ilçesi sınırları içinde Uçarı Mahallesinde yer almakta. Salda gölüne giden güzergah üzerinde. Buraya kadar gelmişken buraya yakın Salda Gölü gezisi de yapabilirsiniz.

Gölete herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. Minibüslerle gitmek isteyenler en yakın yer Acıpayam ilçesine minibüslerle gelmek. Sonra da taksi ile gölete gitmektir.

Kendi aracıyla gelmek isteyenler için aşağıya konum bırakacağım.

Ayrıca Kuladokya Kula Peri Bacaları  yazımıza göz atmayı unutmayınız.

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

One thought on “Denizli’nin Saklı Cenneti Uçarı Göleti

Bir Cevap Yazın