KampMarmara

Çanakkale Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı

Çanakkale Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Çamlıca köyünde yer almakta. Henüz pek keşfedilmemiş olduğundan sakin bir yer. Çanakkale’nin doğal güzelliklerinden olan Çamlıca Şelalesi hakkında bilgi arıyorsanız yazımızı mutlaka okumaya devam edin. Çamlıca Şelalesine nasıl gidilir ya da Çamlıca Şelalesinde neler yapılır gibi soruları yanıtlayacağız.

Çamlıca Şelalesi Hakkında Bilgi

Doğa ile iç içe bir hafta sonu için tercih edilebilecek doğa güzelliklerinden biri olan Çamlıca Şelalesi, şırıl şırıl akan serin suları ile sizleri cezbedecek. Şelalenin göz alıcı doğal güzelliği, yeşilliği ve serin ortamıyla tam bir hafta sonu kaçamak noktasıdır. Yolları nispeten zorlu olsa da şelaleye varınca kesinlikle yol gözünüze görünmeyecektir.

Kamp yapmak isteyenler şelaleye günübirlikte gidebilir. Oldukça sakin bir yer olan Çamlıca şelalesi hem piknik hem kamp hem de yürüyüş (treeking) imkanı var. Oksijeni ve yeşil doğasıyla sizi büyüleyecek olan Çamlıca Şelalesi arkasına aldığı ormanlık alan ile eşsiz bir görüntü sunmaktadır. Kamp alanında herhangi bir büfe market yoktur. Bu sebeple en yakın yerleşim yeri olan Çamlıca Köyünden Market alışverişinizi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca şelale etrafında wc, elektirik imkanı da bulunmamakta.

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı çadır kurulacak bir çok yer var. İstediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz. İster Şelaleye karşı ister şelaleden uzak bir yere. Şelaleye etrafı çok serin olduğunu belirtelim. Hazırlıklı gelmekte fayda var. Detaylı bilgileri maddeler halinde aşağıda sıraladım.

  • Kamp ücreti bulunmamaktadır. Uygun gördüğünüz yere çadırınızı kurabilirsiniz.
  • Wc, Duş, Elektirik imkanı yok.
  • Herhangi bir Market, Büfe bulunmamakta. En yakın Çamlıca Köyünden ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir. Hazırlıklı gelmelisiniz.
  • Telefonlar çekmiyor. Yüksek kesimlerde ancak sinyal yakalama şansınız var.
  • Kontrollü ateş yakmak için alanlar var. Kesinlikle ateş yakarken çok dikkatli olmalısınız.
  • Yaz mevsiminde bile çok serin olabiliyor. Bu sebeple hazırlıklı ve kalın giysiler almakta fayda var.
  • Oldukça sessiz ve sakindir kafa dinlemek için birebirdir. Sessiz bir kamp arayanlar için burası harika.
Çanakkale Çamlıca Şelalesi
Fotoğraf sahibinin instagram hesabı @alleswirdgut7

Çamlıca Şelalesi’nde Neler Yapılabilir?

Çamlıca Şelalesinde ilk yapılacak şey pikniktir. Hem piknik hem kamp alanları var. Tüm ihtiyaçlarınızı yanınıza aldıktan sonra piknik alanına gelmeniz gerekir. Burada doğa içerisinde huzurlu ve keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ancak burada tuvalet, elektrik ve büfe tarzı şeylerin bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

Diğer bir aktivite ise kamp yapmaktadır. Burada çadırınızı kurup serin ve doğanın keyfini sürebilirsiniz. Kamp alanı bulunduğu gibi şelale etrafına da çadır kurabilirsiniz. Özellikle dayanıklı bir çadır tercihi yaparak soğuk akşamları geçirmek mümkün.

Ayrıca yürüyüş parkuru da bulunmakta ve bu yürüyüş parkurunda doğanın sesleri ve huzuru ile yürüyüşlerinizi yapabilirsiniz.

Çamlıca Şelalesi Nasıl Gidilir?

Çamlıca Şelalesi’ne nasıl gidilir ve hangi güzergah izlenmelidir. Şelale Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Çamlıca köyünde yer almaktadır. Merkezden 40 km içerde yer almakta. Çamlıca köyüne girdiğinizde bisiklet parkuru tabelalarını takip ederek bu gizli cennete ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelecekler için; Şehir merkezinden Çamlıca köyüne minibüsler kalkmaktadır. Minibüsler ile Çamlıca Köyü‘e gelmeniz gerekiyor. Çamlıca köyü‘ne geldikten sonra 20 dk güzel ve keyifli bir yürüyüşle Çamlıca Şelalesi kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Kendi aracıyla gidecek olanlar için köyden sonra yol toprak yoldur. Toprak yol olmasına rağmen normal araçla ulaşım sağlamak mümkün. O kadar da kötü bir yol değil. Yüksek tabanlı bir araç ise rahatlıkla gidebilir.

Ayrıca bu yazımızı da okumalısınız Kazdağları Adatepe Köyü Masalsı Bir Köy

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

Bir Cevap Yazın