Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı güzel manzarası ve kolay ulaşımı sebebiyle çevre illerden ziyaretçi alan popüler bir yer. Bilecik‘in Bozcaarmut köyüne bağlı el değmemiş nefis bir doğaya sahip yapay bir gölet. Yapay gölet olmasına rağmen muhteşem bir doğaya sahip olup sessiz sakin, kuş cıvıltıları eşliğinde göl etrafında harika zaman geçirebilirsiniz. Bozcaarmut göleti kamp, karavan kampı ve piknik yapmak için oldukça elverişli bir yerdir. Ayrıca izin alarak balıkda avlayabilirsiniz. Bu yazıda Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş ücreti gibi bilgileri derledik.

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Hakkında

Bozcaarmut göleti kampçılar için harika bir ortam yaratıyor. Kuş sesleri, mavi ve yeşilin buluştuğu bu huzur dolu bir kamp alanı. Kamp için gidecekseniz sizlere tavsiyemiz hafta içi gitmeniz. Ulaşımı kolay ve ilçe merkezine yakın olduğu için tatil dönemi ile haftasonları bol miktarda piknikçi akınına uğrayan bir yerdir. Hafta içi gidin huzur dolu bir kamp geçirin.

Göl kıyıları dik yamaçlardan oluştuğu için bir arada çadır kurma imkanınız pek yok. Göl etrafında uygun bir düzlük bulduğunuz herhangi bir yere çadır kurabilirsiniz. İsteyenler gölet etrafında ormanın iç tarafında düzlük alanlarda kamp atabilirler. Gölete yakın kamp atacaklar geceleri kurbağa vrraklamaları eşliğinde uyumaları gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Kamp alanı incelemesini aşağıya bırakıyorum.

Bilecik Bozcaarmut Kamp alanı
Bozcaarmut Göleti etrafında çadırınızı kurup keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
 • Bozcaarmut göleti kamp alanı ücretli bir kamp alanıdır.
 • Rakımı 1090 metre olduğu için geceleri soğuk olabilir. Tedarikli gitmekte fayda var.
 • Kamp alanında wc – tuvalet vardır. Fakat pek temiz olduğu söylenemez.
 • Çeşme bulunmaktadır.
 • Gölet etrafında piknik masaları var. Bunları kullanabilirsiniz.
 • Restoran yoktur. O sebeple tüm ihtiyaçlarınızı ilçe merkezi ve ya Bozcaarmut köyünden karşılamanızı tavsiye ederim.
 • Telefon çok iyi olmasa da çekmektedir.
 • Elektrik, duş yoktur.
 • Kamp alanında kamp ateşi yakabilirsiniz. Fakat doğayı korumak adına daha önce kullanılan alanları tercih etmelisiniz.
 • Odun sorunu bulunmamaktadır. Ormanda bol miktarda odun vardır.
 • Bölgede yabani hayvan olarak hiç bir hayvana denk gelmedik. Çakal, domuz bulunduğu söylendi ama denk gelmedik. Belkide köy köpekleri etrafta dolaştığı için yaban hayatı gölet etrafına inmiyor olabilir.
 • Karavan ile kamp yapılabilir fakat eğimli arazi olduğu için karavanla göle yakın konuma gitmek zor.
 • Mescit yok.
 • Restoran bulunmuyor.
Bozcaarmut göleti hamak keyfi
Bozcaarmut Göleti Hamak keyfi. Görsel sahibi @burakeercan

Bozcaarmut Göletinde Neler Yapılır?

Göl etrafında kamp yapabilir sabah harika bir güne uyanabilirsiniz. Olta yanınızdaysa balık avlayabilirsiniz. Ayrıca göl etrafında güzel yürüyüş rotaları vardır. Buralarda doğ ile iç içe bir yürüyüş yapabilirsiniz. Piknik için ideal olup piknik yapabilirsiniz. Göl etrafında muazzam manzaralar yakalayabilirsiniz. Doğa fotoğrafçılığı tutkunları için güzel bir ortam olabilir. Günün belli saatlerinde sık ve dik ağaçların gölde oluşturduğu yansımaları yakalayarak o anları fotoğraflayabilirsiniz.

Bozcaarmut Göleti ve Kamp Alanı Giriş Ücreti

Bozcaarmut Göleti Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı olduğu için girişi ücrete tabidir. Bozcaarmut Gölet Giriş Ücreti araba için 5 TL, kamp yapacaklar için de ayrıca 5 TL kamp kurma ücreti alınmaktadır. Sabah erken saatlerde alana giderseniz görevli gelmeden kamp kurup ücret ödemeyebilirsiniz. Ayrıca sezon dışında da görevli bulunmamaktadır.

Bozcaarmut Göleti Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul‘dan gelecekler Bilecik‘e girmeden Bozüyük yönünde sağ tarafta bulunan Pazaryeri’ne doğru ayrılan yoldan devam etmelisiniz. Pazaryeri‘ni geçtikten sonra Bozcaarmut köyüne ulaşacaksınız. Kamp alanı köye yaklaşık 3 km uzaklıktadır. İstanbul‘dan yaklaşık 3 saat sürüp 250 km mesafededir.

Bozcaarmut – Eskişehir arası yaklaşık 80 Km
Bozcaarmut – Bilecik arası yaklaşık 48 Km
Bozcaarmut – Bursa arası yaklaşık 47 Km

İster kamp yapın ister piknik için gidin yolunuz Bilecik tarafına düşerse bu güzelliği gidip görmelisiniz.

Ayrıca Sakarya Borabay Gölü Tabiat Parkı Kamp alanı yazımız için tıklayınız.

Her türlü kamp hakkında soru ve görüşlerinizi aşağıda ki yorum kısmına bırakabilirsiniz.
İlk Görseli bizlerle paylaşan Nursen Sari Hanıma Teşekkürü borç biliriz.

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

2 thoughts on “Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Bir Cevap Yazın