EgeKamp

İzmir Balaban Göleti Kamp

Bu yerle tanıştığım da ilk girişte piknikçilerle karşılaşabilirsiniz , büyük bir alan gayet keyifli. Balaban Göleti Kamp Alanı İzmir, Menderes sınırları içerisinde bulunan bir gölet. Balaban Göleti çam ağaçlarıyla çevrili harika bir kamp alanı . “İzmir Kamp Alanları” sıralamasına girecek kadar güzel ve temiz bir yer.

Bizler iç kısımlara doğru baya yol aldık çadırlarımızı kurduk 2 gün kaldık . Hava güzel görünse de Mayıs soğuğuna yakalanmıştık. Aşırı rüzgar vardı rüzgar sesinden uyuyamadım bile desem yeri.
Kamp var diye İstanbul’dan kalktım BlaBlaCar uygulamasıyla İzmir’e vardım.

Balaban Göleti Nerede? Nasıl Gidilir?

Gölet İzmir merkeze yaklaşık 45 km. 1 saatlik bir yolculuk ile rahatlıkla ulaşılabiliyor. Zaten 3 km ‘ye kadar yol asfalt, dolayısı ile ulaşım sorun yaşamazsınız. Bölgeye toplu taşıma yok. Özel araçla gitmek için Menderes ‘ten devam edip Yeniköy ‘e geliyorsunuz.

Balan Göleti konumunu haritada sizler için aşağıda paylaşıyorum.

Balaban Göletinde Neler Yapılır?

Balaban Göleti kamp alanı bakir olduğu için pek aktivite yok desek yeridir. O yüzden yapılacak en iyi şey kampın tadını çıkarmak olacak. Manzaranın tadını çıkarın ve eğer fotoğraf makinanız varsa çok güzel kareler çekebilirsiniz.

Ayrıca gölde kano yapabilirsiniz tabi kanonuz varsa. Yasaklı dönemde değilseniz gölette balık tutabilirsiniz. Ayrıca isterseniz fazlaca büyük olmayan gölet etrafında yürüyüş yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Daha ne olsun ki.

Dikkat!
Bölge bakir bir yer olduğu için yaban hayvanlarına dikkat etmekte fayda var. Domuz ve çakal ile karşılaşma ihtimaliniz var.

Balaban Göletinde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bölge Hakkında Bir Kaç Bilgi

  • Tuvalet yok.
  • Ateş yakabilirsiniz. (lütfen daha önce ateş yakılan yerleri tercih ediniz.)
  • Odun rahatlıkla bulunabilir.
  • Etrafta çadır dışında konaklayacağınız bir yer yok.
  • Market, büfe yok.
  • Telefon çok iyi çekmiyor , tepelere yürümüştük.
  • Kesinlikle buraya gelmeden alışverişinizi tamamlamalısınız.
  • Dikkat! Domuz ve çakal çıkabilir.

Balaban Göleti gördüğünüz gibi kamp yapmak için ideal bir yerdir. Lütfen doğa’da çöplerimizi bırakmayalım ve ateş yakarken dikkatli olalım. Doğayı sevelim ve koruyalım.

Ayrıca Karaburun Esendere Koyu Kamp yazımıza da göz atın.

Ümmühan Karakurt

Merhabalar ! Ben Ümmühan Karakurt 17.12.1994 İstanbul doğumlu olup aslen Sinopluyum . İstanbul Okan Üniversitesinde Radyoloji okumaktayım. En büyük hayalim camping alanı açmak , kamp yapmayı doğada vakit geçirmeyi oldukça seviyorum. Gençlere yönelik özellikle kamp yapmayan kalmasın isterim. Yay burcu olarak seyahat etmeye bayılırım , gezdikçe keşfettikçe kendimi bulurum . Türkiye de 81 il bitmek üzere her yeri karış karış etmekten keyif alıyorum özellikle tarihi antik kentleri , müze ören yerlerden bulunmaktan hoşlanırım...

One thought on “İzmir Balaban Göleti Kamp

Bir Cevap Yazın