Balaban Göleti Kamp

Bu yerle tanıştığım da ilk girişte piknikçilerle karşılaşabilirsiniz , büyük bir alan gayet keyifli. Balaban Göleti Kamp Alanı İzmir, Menderes sınırları içerisinde bulunur. Balaban Göleti çam ağaçlarıyla çevrili harika bir kamp alanı . “İzmir Kamp Alanları” sıralamasına girecek kadar güzel ve temiz bir yer.

Bizler iç kısımlara doğru baya yol aldık çadırlarımızı kurduk 2 gün kaldık . Hava güzel görünse de Mayıs soğuğuna yakalanmıştık aşırı rüzgar vardı rüzgar sesinden uyuyamadım bile desem yeridir.
Kamp var diye İstanbul’dan kalktım BlaBlaCar uygulamasıyla İzmir’e vardım.

Balaban Göleti ‘ne Nasıl Gidilir?

Gölet İzmir merkeze yaklaşık 45 km. 1 saatlik bir yolculuk ile rahatlıkla ulaşılabiliyor. Zaten 3 km ‘ye kadar yol asfalt, dolayısı ile ulaşım sorunsuz diyebiliriz. Bölgeye toplu taşıma yok. Özel araçla gitmek için Menderes ‘ten devam edip Yeniköy ‘e geliyorsunuz.

Balan Göleti konumunu haritada sizler için aşağıda paylaşıyorum.

Balaban Göletinde Neler Yapılır?

Balaban Göleti kamp alanı bakir olduğu için pek aktivite yok desek yeridir. O yüzden yapılacak en iyi şey kampın tadını çıkarmak olacak. Manzaranın tadını çıkarın ve eğer fotoğraf makinanız varsa çok güzel kareler çekebilirsiniz.

Ayrıca gölde kano yapabilirsiniz tabi kanonuz varsa. Yasaklı dönemde değilseniz gölette balık tutabilirsiniz. Ayrıca isterseniz fazlaca büyük olmayan gölet etrafında yürüyüş yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Daha ne olsun ki.

Dikkat!
Bölge bakir bir yer olduğu için yaban hayvanlarına dikkat etmekte fayda var. Domuz ve çakal ile karşılaşma ihtimaliniz var.

Balaban Göletinde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bölge Hakkında Bir Kaç Bilgi

  • Tuvalet yok.
  • Ateş yakabilirsiniz. (lütfen daha önce ateş yakılan yerleri tercih ediniz.)
  • Odun rahatlıkla bulunabilir.
  • Etrafta çadır dışında konaklayacağınız bir yer yok.
  • Market, büfe yok.
  • Telefon çok iyi çekmiyor , tepelere yürümüştük.
  • Kesinlikle buraya gelmeden alışverişinizi tamamlamalısınız.
  • Dikkat! Domuz ve çakal çıkabilir.

Balaban Göleti gördüğünüz gibi kamp yapmak için ideal bir yerdir. Lütfen doğa’da çöplerimizi bırakmayalım ve ateş yakarken dikkatli olalım. Doğayı sevelim ve koruyalım.

Ayrıca Karaburun Esendere Koyu Kamp yazımıza da göz atın.

Ümmühan Karakurt

Ümmühan Karakurt , 17.12.1994 İstanbul doğumluyum. İstanbul Okan Üniversitesinde Radyoloji okumaktayım. Birgün hep hayalini kurduğum kamping alanını açıp işletmesinde kendimi gördüğüm günlere gitmek istiyorum. Kamp yapmayı doğa da vakit geçirmeyi çok seviyorum , gezilerde Antik kent müze yerlerini dolaşmaktan keyif alırım.

One thought on “Balaban Göleti Kamp

Bir Cevap Yazın