Aladağ Küp Şelalesi Nerede? Kamp Alanı Bilgisi

Merhaba sevgili seyyahlar bu gün Aladağ Küp Şelalesi Nerede? Giriş Ücreti ve Kamp Alanı Bilgisi gibi soruları cevaplayacağız. Adana’nın Aladağ ilçesine 37 kilometre uzaklıkta bulunan Küp Şelaleleri toplamda 10 şelaleden oluşmuştur. Bir vadinin içerisinde bulunan sıra şelaleleri gerçek bir Amazon Ormanları‘nı andıran bir görüntüye sahip. Bu sebeple her mevsim farklı renklere bürünen ormanlar, kuş seslerinin su üzerinde yükseldiği eşsiz doğa güzellikleri gözleri kamaştırıyor. Ayrıca şelalelerinin olduğu alanda yüzmeye elverişli göletler de var. Bunun yanında yürüyüş ve piknik alanının olduğu bölgede kamp alanı mevcuttur. Hep birlikte bu güzel doğal güzelliği keşfedelim.

Küp Şelaleleri Hakkında Bilgi

Adana şehrimizde bulunun bu doğal güzellik Toros Dağları‘nda biriken karların erimesi sonucu meydana gelmiştir. Birbirinden serin 10 tane harika şelaleden oluşuyor Küp Şelaleleri. Yazın Adana sıcağından bunalanların serinlemek için bu güzel şelaleler turist akınına uğruyor.

Küp Şelaleleri 1.5 kilometrelik bir kanyon içerisinde yer alıyor. Şelaleye ulaşmak için bu kanyonda yapılan merdivenler ve köprüler sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Küp Şelalelerinin bulunduğu alana çevresel düzenlemeler ile piknik ve yürüyüş parkurları oluşturulmuştur. 3 yıl önce keşfedilen bu doğal güzellik turizme kazandırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Turistler için yeni ilgi odaklarından biri halini almayı başardı. Küp Şelaleleri Amazon Ormanları‘nı andıran bir yapıya sahip olması onu benzersiz kılmaktadır.

Küp Şelaleleri Amazon Ormanları‘nı andıran bir yapıya sahip olması onu benzersiz kılmaktadır.

Cennetten bir köşe olan Küp Şelalelerinin bulunduğu yerde kamp yapabiliyorsunuz. Bu eşsiz manzaraya karşı, doğanın huzur verici sesleri eşliğinde muhteşem bir kamp deneyimi sizleri bekliyor. Burası geceleri oldukça serin oluyor.

Önemli not: Küp Şelalesine giderken mutlaka yanınıza su geçirmez koruyucu kılıflar alınız. Bu güzelliğin tadını çıkarırken ıslanacağınız aşikar. Birde su altında ki kayalıklar kaygan olduğu için mutlaka suda kaymayan su babetlerini tercih ediniz. Küp Şelalesini gördükten sonra uzaktan değilde yakından görmek isteyeceksiniz.

Aladağ Küp Şelalesi Kamp

Aladağ Küp Şelalesi Kamp Alanı bulunmaktadır. Konaklama tercihi olarak kamp yapmak isteyenler için oldukça elverişlidir. Kamp için düzlük alanlarda çadırınızı kurabilirsiniz. Geceleri oldukça serin oluyor kalın kıyafet getirmenizde fayda var. Milyonlarca yıldız altında miss gibi doğa eşliğinde huzuru bulacağınız Küp Şelalesi kamp alanı hakkında maddeleri aşağıda sıraladık;

  • Kamp alanında doğal su kaynakları bulunduğundan su sıkıntısı yoktur.
  • Giriş ücretsizdir.
  • Ateş yakma imkanınız var.
  • Telefonlar çekmektedir.
  • Restoran imkanı var. Fakat her şeyinizi merkezden tamamlamanızı öneririz.
  • Tuvalet bulunmaktadır. Tuvalet Ücreti 1 TL’dir.
  • Dileyenler şelale kenarında kamp yapabilir fakat bazen baraj kapakları açıldığı için sular yükselir. Tehlikeli olabilir.
  • Giderken yanınıza yiyecek ve içeceklerinizi almanız tavsiye edilir.
  • Geceleri yazın bile hava soğuk olabiliyor. Giderken kesinlikle tedarikli gidiniz.

Küp Şelalelerinde kamp yanında piknik yapma imkanı vardır. Piknik yapmak isteyenler için elverişli ve gerekli alan oluşturulmuştur. Mangal yakmak serbest. İlk Kez Kamp Yapacaklara Tavsiyeler yazımız için tıklayınız.

Küp şelalesi doğal güzellikleri
Adana Küp Şelalesi etrafından birbirinden güzel doğal güzellikler mevcut.

Aladağ Küp Şelalesi Nerede

Gel Gelelim en önemli sorulardan biri olan Aladağ Küp Şelalesi Nerede sorusuna. Küp Şelaleleri, Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyü‘nde bulunur. Bu şelale, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık 37 km uzaklıktadır.

Aladağ Küp Şelalesi Adana arası kaç Km? Adana ile şelale arası 128 km mesafededir. Yaklaşık 2 saat 28 dk sürmektedir.

Aladağ Küp Şelalesi Yol Tarifi

Aladağ Küp Şelalesi Yol Tarifi, Ulaşımı kısmen rahat ama son 20 kilometresi oldukça zorlu. Bu yıl biraz düzeltilmesine rağmen son 20 km’si halen toz toprak.

Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyünde yer almakta. Bu şelale yaklaşık, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta yer alır. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Kozan ilçesine varmadan sola dönüp, daha sonra Mansurlu yönüne devam edip tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz

Küp Şelalesine toplu ulaşım bulunmamaktadır. Bu sebeple şahsi aracınızla gelmeniz gerekmektedir. Fakat otostop ile yaz aylarında ulaşım sağlamak mümkün.

Aladağ Küp Şelalesi nasıl gidilir? Aşağıda google maps ile harita yer almaktadır. Konumu takip ederek ulaşabilirsiniz.

Küp Şelalesi Yapılacak Aktiviteler

Küp Şelalesi yapılacak aktiviteler arasında en başta doğal oluşum olan göletlerde serinlemek başı çeker. Buralarda yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Fotoğraf makinası yanınızdaysa şanslısınız demektir. Çünkü cennet bir köşe olan bu güzel şelalede birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada doğa da huzur içinde piknik yapıp, ailenizle güzel ve kargaşadan uzak bir haftasonu geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Kamp yapabilir bu güzelim, eşsiz güzellikte ki doğa içerisinde yürüyüşler yapabilirsiniz.

Küp Şelaleleri Giriş Ücreti

Küp Şelalelerine giriş tamamen ücretsizdir. Herhangi bir ücret talep edilemez.

Küp Şelalesi için herhangi bir ziyaret saati kısıtlaması mevcut değildir. Sonuç olarak ülkemizin bu yeni doğal güzelliğini mutlaka görülmesi gerekir. Yolgünlüğü Aladağ Küp Şelalesi hakkında soru ve görüşlerini aşağıda yorum kısmına bırakmayı unutmayın lütfen.

Abdulhakim Alptekin

Biyolog, Şair, Amatör Fotoğrafçı Fotoğraf tutkunu Yarı zamanlı bir gezgin, aynı zamanda amatör fotoğrafçılık yapan biriyim. Para kazanmaktan çok tutku halini almış durumda. Doğa sever, doğada yaşamayı seven biri olarak sizlerle bu platformda buluşmaya karar verdim.

2 thoughts on “Aladağ Küp Şelalesi Nerede? Kamp Alanı Bilgisi

Bir Cevap Yazın