AkdenizKamp

Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampı alanı Türkiye’nin en güzel kamp alanlarından olup adeta cennetten bir köşe. Denize sıfır, ormanlık alanıyla sizlere sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil vadediyor. Akyaka merkeze yakın olması büyük avantaj sağlıyor kamp severler için. Ormanlık alan sık çamlarla kaplı olduğu için güneş sizleri rahatsız etmiyor.

Çadır kampına alternatif orman evleri ve karavanlar bulunuyor. Kiralayıp  sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak bayram tatili ve uzun  tatillerde çok kalabalık olduğunu söylemekte fayda var. Kalabalık sevmeyenler bu tarihlerde uzak durmalarını tavsiye ederiz.

Akyaka Orman Kampı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Akyaka Orman Kampı Muğla’nın Ula ilçesinde yer almaktadır. Kamp alanı Akyaka merkeze yakın olduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Akyaka Orman Kampı çadır ücretleri ne kadar?

Akyaka orman kampı konaklama fiyatlarından bahsedelim biraz.

Alana giriş ücretli olup çadır başına 40 lira ve kişi sayısına göre +5 lira alınmaktadır. Karavanlar için ise 45 lira alınmaktadır. Orman kamp evleri ise 400 lira kiraya verilmektedir.

Akyaka Kamp Alanında Neler yapılabilir?

Gündüzleri kamp alanından bisiklet turlarına katılıp Muğla’nın birbirinden güzel yerlerini keşfedebilirsiniz.

Kamp alanı Akyaka Plajına yakın lokasyonda yer almaktadır. Gündüzleri Plaja yürüyerek deniz keyfi yaşayabilirsiniz. Buradaki deniz kum ve oldukça sığ. Onlarca metre ilerleseniz bile  su dizlerinden öteye geçmiyor.

Bir diğer aktivite ise Azmak Nehrine gitmek. Buz gibi Azmak nehri suyuna ayaklarını sokabilir, muhteşem manzarası ve doğası ile iç içe tekne turu yapabilirsiniz. Dileyenler kano kiralayıp Azmak nehrinde kano keyfi yapabilirsiniz.

Akyaka’ya gelmişken Çınar Koyu ve Akbük Koylarına gitmenizi tavsiye ederiz. Hem kamp alanına yakın hem de görülmesi gerekenler güzel koylar.

Akyaka Kampı İzlenimleri

🏕  Tuvalet ve duş mevcut ve gayet temiz (çok az kişi olduğundan dolayı olabilir), tuvalet kağıdı ve sabun bulunmamaktadır.

 🏕 Sinek ilacı almanızı tavsiye ederim çünkü çok fazla sinek var.

 🏕 Alanda ateş ve mangal yakmak yasak, sadece piknik tüpü kullanımına izin veriliyor.

🏕  Geceleri çok soğuk olmasa da birkaç kalın kıyafet getirmekte fayda var.

 🏕 Gelen doğa severler (!) sigara izmaritlerini ve çekirdek kabuklarını yere attıkları için pek temiz bir yer olduğu söylenemez.

🏕  Telefon çekiyor.

Not: Fotoğraf ve bilgilendirme içeriği 2019 tarihine

Mert Yıldız

Merhabalar ben Mert. Gezgin dostlarım bana kısaca renkli çoraplı derler :) Doğada olmayı, onu hissetmeyi çok seviyorum ve fırsat buldukça kendimi doğa ananın ellerine bırakıyorum. Gittiğim yerlerde kalmak, ağaçların sesini dinlemek ve ateş yakıp başında kahve içmek en sevdiğim hobilerim arasında. Şimdiye kadar Batı Karadeniz ve Doğu Marmara civarını elimden geldiğince keşfetme şansı buldum. Bundan sonraki yaşantımda ise Amasya’da yaşayacağım için Karadeniz odaklı olacağım diye tahmin ediyor ve doğa ile kalın diyorum

7 thoughts on “Akyaka Orman Kampı

Bir Cevap Yazın