KaradenizTürkiye

Aktaş Şelalesi Akçakoca

Aktaş Şelalesi Akçakoca; sizleri bu sefer yer yüzündeki cennet köşelerden birine götürmek istiyorum. Hem yürüyüş parkuruyla hem enfes şelalesiyle huzuru iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir rota burası.

Düzce‘nin Akçakoca ilçesinin Aktaş köyünde bulunan Aktaş Şelalesi, 50 metre yüksekten düşen suyunun sesi, etrafını saran yemyeşil doğası ile trekking ve fotoğraf için oldukça uygun. Yürüyüş parkuru da benim bugüne kadar yürüdüğüm en enfes ve unutamadığım parkurlardan biri. O kadar güzel ki yürürken nereye bakacağınızı, hangi manzarayı izleyeceğiniz şaşırıyor, tüm parkuru hayranlıktan ağzınız açık yürüyorsunuz .

Akçakoca çevre yolu Göktepe köyü ayrımından yürüyüşe geçilen parkur yaklaşık 10 km. Çoğunlukla dere kenarını takip eden orta zorlukta bir parkur hatta bence manzara sayesinde çok kolay ve zevkli diyebilirim. Aktaş Vadisiyle devam ederek şelaleye ulaşılmasıyla son buluyor.

Parkur üzerinde kamp yapılabilecek bir alan pek yok ancak yakınlarında kamp alanları mevcut.

Aktaş Şelalesi

Aktaş Şelalesi’nde Neler Yapılır?

Aktaş Şelalesi‘nde kamp yapabilirsiniz. Şelaleye yakın etrafta kamp alanı mevcuttur. Ayrıca doğada, akan dereler, kuş cıvıltıları eşliğinde güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Doğa ve şelale sizlere harika manzaralar sunacaktır. Fotoğraf makinanızı yanınıza alırsanız güzel kareler çekebilirsiniz. Piknik yapmak içinde uygun bir yer.

Şelale etrafında bulunan restoranda dinlenip atıştırmalık bir şeyler yiyebilirsiniz.

Aktaş Şelalesi Giriş Ücreti

Aktaş Şelalesi giriş ücreti bulunmamaktadır. Fakat otopark adı altında 10 TL park ücreti alınıyor. Araçınızı park ettikten sonra yaklaşık 700 metre doğa içerisinde ve ahşap köprülerden geçerek şelaleye varıyorsunuz.

Aktaş Şelalesi Nasıl Gidilir?

Şelaleye en rahat ulaşım şekli otomobil olacaktır.

İstanbul‘da Tem otoyolu ya da D100 karayolu ile Gölyaka turnikelerinden ulaşım sağlayabilirsiniz Düzce – Akçakoca istikametine devam ederseniz yaklaşık 35 km sonra Akçakoca‘ya varabilirsiniz. Akçakoca‘dan sonra yaklaşık 12km sonra Aktaş Şelalesine ulaşabilirsiniz.
Adres: Aktaş Şelalesi, Hemşin/Akçakoca/Düzce

OKUMALISIN: Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Bedo Bedi

Merhaba ben Bedo Bedi. İstanbul'da yaşıyorum evli 1 çocuk 4 kedi annesiyim. Gezmeyi, eğlenmeyi, keşfetmeyi, fotoğraf çekmeyi ve sert müziği çok severim. Hayat 1 gündür o da bu gündür mottosuyla yaşıyorum. Keşfettiklerimi, deneyimlerimi sizlerle paylaşmak için buradayım.

One thought on “Aktaş Şelalesi Akçakoca

  • Nilufer

    Cok guzel bilgiler cok tesekkur ederiz ,en kisa zamanda ziyaret etmek istiyorum ,harika bir yazi olmus tesekkurler …

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın